Koło Młodego Odkrywcy dla klas V, VII-VIII

 

 

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Renata Przybek -Wolny

Zajęcia koła dla klas VII i VIII odbywają się we wtorek godz: 8:00-8:45. Uczniowie poznają świat nauk przyrodniczych w sposób eksperymentalny odpowiadając sobie na pytania jak to działa…? dlaczego tak jest…? czy można prościej…? skąd się to wzięło…?

Eksperymenty  chemiczne i biologiczne np. izolowanie DNA z cebuli, otrzymywanie kwasów.

W ramach Koła Młodego Odkrywcy działa Kółko biologiczne dla klas V

Spotkania w piątek 8 godzina lekcyjna 14:00-15:15

Zajęcia terenowe, eksperymenty biologiczn , meteorologia.

Kółko języka niemieckiego

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Aleksandra Golla

Zajęcia odbywają się w poniedziałki – 8 godzina lekcyjna.

Cele zajęć
  • Rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów.
  • Doskonalenie poszczególnych sprawności językowych poprzez konwersację oraz gry i zabawy dydaktyczne.
  • Przygotowanie do konkursów  i realizacja projektów językowych.

Kółko literackie

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Ewa Świąc

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek na 8 godzinie lekcyjnej. Zajęcia kółka literackiego o charakterze warsztatowym.

Cele zajęć
  • Nauka samodzielnego tworzenia, redagowania i korekty tekstów poetyckich i prozatorskich.
  • Coroczna publikacja antologii twórczości uczniów w ramach serii wydawniczej Szkoły m. in.: „Codzienność w poezji”, „O miłości…”, „Bardzo słodka książeczka”, „Baśnie odwrócone”

Blog literacki „Pisanie naszą pasją”

Kółko sportowe SKS dla uczniów klas IV- VII

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Anna Górnicka

Zajęcia sportowe organizowane we wtorki i środy od godz. 14.20-15.20. 

Podczas zajęć uczniowie doskonalą poznane wcześniej elementy techniczne oraz taktykę gier zespołowych. Rozwijają zdolności współpracy w grupie. Zajęcia przeznaczone są głownie na grę w piłkę ręczną, nożną, koszykową i siatkową. Uczniowie mają również okazję na udział w różnego rodzajach zabawach sportowych.

Kółko programowania i robotyki

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pan Piotr Grochowicz

Zajęcia odbywają się we wtorek o godzinie 14.15-15.45.

Zajęcia interdyscyplinarne z dziedzin: informatyka, technika, matematyka, mechatronika, elektronika. Podczas zajęć uczniowie nabywają umiejętności programowania w Scratch’u i Logomocji . Zdobyta wiedza pozwoli na programowanie robotów LOFI . LOFI Robot to prosty i łatwo dostępny system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę . Konstruowanie robotów, ożywianie ich i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania.Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino i elektronicznych modułów w kilka chwil skonstruujesz swojego pierwszego robota.

Kółko Plastyczne dla klas IV-VII

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Kamila Michura

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – w poniedziałek na 8 lekcji.

Kółko plastyczne zaprasza wszystkich, którzy chcą stworzyć coś więcej. W ciągu roku nie zabraknie techniki decoupage, tworzenia własnych doniczek, słoiczków radości, zagłębienia się w warsztat rysunku i malarstwa prawdziwego artysty, projektowania ubrań czy tworzenia ozdób nie tylko na święta.

Kółko muzyczne dla klas IV-VII

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Lilianna Woroniuk-Setla

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – w środę na lekcji ósmej czyli 14: 20 – 15:05

Ma na celu spełnić 3 podstawowe funkcje:
-kształcąca, wychowawczą i użytkową.
Kształcąca to:
-zapoznanie uczniów z różnorodnym repertuarem, kształcenie głosu i słuchu muzycznego, poczucia rytmu, śpiew solowy, w duetach i większych zespołach , również jako chór.
Wychowawcza:
-rozwijanie uczuć patriotycznych poprzez odpowiedni dobór repertuaru, pogłębianie intelektualnego , uczuciowego związku z kulturą narodowa, regionalna i środowiskową, wdrażanie do aktywności artystycznej i kulturalnego wykorzystania wolnego czasu, kształcenie umiejętności współżycia w zespole i odpowiedzialności za jego poziom i wyniki, rozbudzenie zamiłowania do zbiorowego muzykowania.
Użytkowa:
-opanowanie repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych i poza szkolnych, organizowanie występów podczas imprez szkolnych , przygotowanie do udziału w różnego rodzaju imprezach środowiskowych, przygotowanie do konkursów szkolnych i pozaszkolnych.
Współpracujemy  z Panią Julią Smolczewską przygotowując repertuar wokalno-taneczny .

Kółko Języka Angielskiego klas 6-7

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Agnieszka Biernacka

Spotkania kółka języka angielskiego odbywają się w środę – 7 lekcja (13:40-14:25).

Na zajęciach uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim poprzez rozmaite gry i zabawy językowe. Będą mogli poznać bliżej kulturę krajów anglojęzycznych oraz ciekawostki związane z życiem ich mieszkańców. Poznają też ciekawe strony internetowe wspierające naukę języka angielskiego. Mogą również przygotować się do udziału w konkursach przedmiotowych.

Kółko Języka Angielskiego dla klas 8

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pani Agnieszka Biernacka

Termin: poniedziałek
7 lekcja (13:40 – 14:25) klasa 8a
8 lekcja (14:30 – 15:15) klasa 8b

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla klas 8 skupiają się na przygotowaniu uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. W czasie ich trwania uczniowie doskonalą m.in. umiejętność pracy z testem anglojęzycznym (zarówno słuchanym jak i pisanym), tworzenia własnych wypowiedzi ustnych i pisemnych a także poznają rodzaje zadań egzaminacyjnych oraz kryteria i sposoby ich oceny.

Kółko Języka Polskiego

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pan Krzysztof Kasprzyk.

Praca z uczniem zdolnym skupi się w tym roku na kształceniu umiejętności pisania krótkich form literackich (wiesze, opowiadania, proza poetycka). W obszarze naszych zainteresowań znalazł się świat rzeczy. Uczestnicy zajęć będą je opisywać, interpretować, rozmarzać.

Efektem całorocznej pracy ma być malutka książeczka.

Kółko Fotograficzne

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pan Krzysztof Kasprzyk.

Uczniowie poznają tajniki fotografii (jak powstają zdjęcia, co decyduje o dobrym zdjęciu); realizują także projekt fotograficzny pt. Jestem taki/taka i jeszcze taki/taka.

Przewidywana wystawa wieńcząca prace – początek II semestru.

Edukacyjne seanse filmowe

Nauczyciel prowadzący koło zainteresowań – pan Krzysztof Kasprzyk.

Zajęcia kierowane dla klas VII, pokazy fragmentów filmów połączone z prelekcją i dyskusją na temat języka filmu, odbioru dzieła filmowego. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (trzeci piątek miesiąca)