Szkolny Klub Wolontariatu

Nauczyciele prowadzący klub – pani Agnieszka Wyszomierska i pani Ewelina Zając

Zdaniem ekspertów wolontariat rozwija postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest okazją do poszukiwania autorytetów, buduje świat wartości, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień, angażuje w ciekawe inicjatywy, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, daje poczucie dobrze spełnionego czasu, robienia czegoś dobrego i ważnego.

Grupa uczniów naszej szkoły angażuje się już od dłuższego czasu w różnego rodzaju inicjatywy mające charakter charytatywny i noszących znamiona pracy wolontariackiej. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom założyliśmy SKW celem skoordynowania działań i wspierania dzieci w skutecznej realizacji ich pomysłów.

W tym roku szkolnym zaplanowaliśmy pracę w trzech obszarach:

– organizowanie zbiórek i akcji charytatywnych;
– program „Poznaj swojego sąsiada” – rozpoznawanie potrzeb w społeczności lokalnej i pomoc w drobnych pracach domowych osobom tego potrzebującym;
– kampania społeczna upowszechniająca wiedzę na temat problemów i potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu.

Wierzymy, że nasza praca spotka się nie tylko ze zrozumieniem i wsparciem społeczności szkolnej ale także rodziców, opiekunów i całej społeczności lokalnej.

Dyskoteka!

Fotorelacja z charytatywnej dyskoteki andrzejkowej klas starszych. Przypomnijmy, że biletem wstępu były materiały opatrunkowe, dzięki którym wsparliśmy akcje „Opatrunek na ratunek” Zabawa była bardzo udana 🙂 Dziękujemy za udział w

Anioły w szczytnym celu :)

Jak co roku szkolny wolontariat przygotowuje się do kolędowania w Domu Seniora 🙂

Disco! Disco!

Wspólna zabawa i pomoc potrzebującym! To jest to, co Szkolny Wolontariat lubi najbardziej! Zapraszamy do udziału w charytatywnej dyskotece andrzejkowej Bilet wstępu: materiały opatrunkowe. Potrzebne będą: -gazy jałowe i niejałowe

Uwaga! Kiermasz!

Szkolny wolontariat zaprasza już od dziś (poniedziałek 24.10) na szkolny kiermasz stroików na groby. Ceny stroików od 25 do 40 PLN. Unikalne kompozycje! Wszystkie zebrane środki przeznaczamy na szkolny wolontariat.