Superkoderzy

W bieżącym roku szkolnym realizujemy projekt, który rozpoczęliśmy jeszcze w poprzednim roku.

Jest to Mega Misja  program Fundacji Orange. Jest to program cyfrowej edukacji realizowany w świetlicy szkolnej. Uczniowie uczestniczą w ciekawych zajęciach. Pomagają animowanym bohaterom – Julii i Kubie rozwiązywać różne problemy, które stwarza Psotnik – ulubieniec dzieci. Uczą się jak korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw w sieci. To wszystko poprzez zabawę. Realizując zadania zdobywamy punkty, które są wymieniane na nagrody. Otrzymaliśmy już tablet, książki, gry edukacyjne, audiobooki oraz materiały plastyczne. Wszystkie nasze relacje z zajęć oraz zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej: megamisja.pl

 

 

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii.

W ramach pozyskanego grantu zakupiliśmy 6 zestawów edukacyjnych do budowy robotów LOFI. Uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć pozalekcyjnych uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę oraz tajniki mechatroniki. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

Nie trzeba być ekspertem, by dołączyć do #SuperKoderów – wystarczą dobre chęci i otwartość na nowe technologie.

Superkoderzy w naszej szkole