Kreatywne prace plastyczne

W roku szkolnym 2023/2024 uczestniczymy w międzynarodowym projekcie plastycznym: „Kreatywne prace plastyczne - niesamowite techniki plastyczne”. Projekt w formie innowacji pedagogicznej realizowany jest podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Nauczyciele realizujący innowację to pani Wioletta Kościelny, Justyna Granas-Jeleń oraz pan Marcin Olczyk.

Uczniowie tworzą prace plastyczne inspirowane przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą technik zaproponowanych przez autorkę projektu. Wspólne działania z dziećmi pozwalają na codzienne zabawy kolorami, plamami, fakturami, stemplami, kreskami. Podczas zajęć zwraca się uwagę na potrzebę ochrony środowiska i wykorzystanie materiałów z recyklingu do zadań. Zajęcia wspierają rozwój dziecka, w szczególności motorykę małą. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Wybrane prace umieszczane są na blogu Kreatywne prace plastyczne .