• BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ W SIECI INTERNETOWEJ – złote rady dla dzieci

1. Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką.

2. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę...

• INTERNET

Niech komputer stoi we wspólnym miejscu

Jako rodzic masz prawo wiedzieć, jak Twoje dziecko korzysta z komputera. Jeśli jednak będzie ono odbierać Cię jako kontrolera czy cenzora, to nie pomoże to Waszym kontaktom. Dlatego, lepiej nie zaglądać co chwilę do pokoju, w którym dziecko zamyka się na czas korzystania z sieci.

• BEZPIECZNI W DRODZE

BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY

Dbanie o bezpieczeństwo dziecka to przede wszystkim zadanie rodziców. Rodzice powinni przestrzegać pewnych zasad – przede wszystkim bądźmy dla dzieci wzorem postępowania w każdej sytuacji. Pamiętajmy, że od nas dzieci przejmują wzory zachowań.