Pedagog szkolny

Funkcję Pedagoga szkolnego i Pedagoga specjalnego pełni pani Agnieszka Wyszomierska.

Godziny pracy:

Pedagog szkolny Pedagog specjalny
Poniedziałek 13.30 – 16.00 Poniedziałek 10.30 – 12.30
Wtorek 14.30 – 16.00 Wtorek 10.00 – 11.30
Środa 10.00 – 12.00 Środa 13.00 – 16.00
Czwartek 13.00 – 14.30 Czwartek 11.00 – 13.00
Piątek 9.30 – 13.30
Istnieje także możliwość umówienia się w godzinach popołudniowych.

Zadaniem pedagoga szkolnego jest praca przy organizacji w szkole pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Celem tej pomocy jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się, zarówno poprzez pomoc wychowawcom klas i współdziałanie z nauczycielami jak i rodzicami (opiekunami prawnymi), pielęgniarką szkolną, organami szkoły oraz instytucjami pozaszkolnymi. zwracając uwagę na przestrzeganie postanowień Konwencji Praw Dziecka.

W ramach swojej pracy pedagog szkolny współpracuje z takimi placówkami wspierającymi proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły, jak: Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Centrum Interwencji Kryzysowej, Punktem Konsultacyjnym ds. Uzależnień, Poradnią Zdrowia Psychicznego, Sądem Rejonowym – Wydział Rodzinny i Nieletnich, Komendą Miejską Policji, pedagogami z innych szkół.

Ponadto gabinet pedagogiczny naszej szkoły prowadzi zajęcia specjalistyczne o charakterze terapeutycznym: z terapii pedagogicznej, terapii dzieci ze spektrum autyzmu, tyflopedagogiki i surdopedagogiki.